رفتن به بالا
  • شنبه - 30 بهمن 1395 - 15:46
  • کد خبر : ۸۶۸
  • چاپ خبر : سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری مهم‌ترین دلیل نوسازی بافت‌های فرسوده است
فرجادآرا:

سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری مهم‌ترین دلیل نوسازی بافت‌های فرسوده است

وکیل پایه یک دادگستری گفت: سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری یکی از مهم‌ترین دلایل نوسازی بافت‌های فرسوده است. مجتبی فرجادآرا وکیل پایه یک دادگستری؛ اظهار داشت: امروزه توسط سازمان نوسازی و شهرداری، بافت‌های فرسوده شناسایی و در جهت تسریع نوسازی شهر تهران بسته‌های تشویقی برای پروانه ساخت و ساز مخصوص مناطق فرسوده تهیه می‌شود. […]

وکیل پایه یک دادگستری گفت: سهولت دسترسی به سایر مناطق شهری یکی از مهم‌ترین دلایل نوسازی بافت‌های فرسوده است.

مجتبی فرجادآرا وکیل پایه یک دادگستری؛ اظهار داشت: امروزه توسط سازمان نوسازی و شهرداری، بافت‌های فرسوده شناسایی و در جهت تسریع نوسازی شهر تهران بسته‌های تشویقی برای پروانه ساخت و ساز مخصوص مناطق فرسوده تهیه می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف تخریب و نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران، سهولت در دسترسی به سایر مناطق است، افزود: در صورت عدم نوسازی بناها در هنگام وقوع زلزله و تخریب ساختمان‌ها، در مناطقی مانند بازار، مشکلات جبران‌ناپذیری به بخش اقتصاد و میراث فرهنگی کشور وارد خواهد شد.
فرجاد آرا تصریح کرد: برخی بافت‌های فرسوده موجود در شهر تهران به دلایل مختلف فاقد مالک بوده و یا با وجود وراث اما هنوز در دفتر اسناد به نام مالک اولیه ثبت شده که همین امر موجب اختلال در امر نوسازی می‌شود.
وکیل پایه یک دادگستری اضافه کرد: همین امر معضلات بسیاری را به همراه دارد، زیرا در هنگام وقوع زلزله نه تنها باعث تخریب و ایجاد مشکلات اقتصادی بسیاری برای کشور می‌شود، بلکه حق بازسازی، دخل و تصرف در واحدها نیز نامشخص است.
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به موضوع سرقفلی واحدها توسط مسئولان موجب تسریع در امر نوسازی می‌شود، گفت: عدم توانایی پرداخت حق سرقفلی توسط برخی مالکان مانع بزرگی در جهت نوسازی بافت‌های فرسوده شهری است.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه