رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 30 مهر 1394 - 06:32
  • کد خبر : ۲۲۴
  • چاپ خبر : ثبت نام اینترنتی نذر خون/ذخیره خونی تهران «سبز» است
مدیرکل انتقال خون استان تهران:

ثبت نام اینترنتی نذر خون/ذخیره خونی تهران «سبز» است

مدیرکل انتقال خون استان تهران، با اشاره به اجرای طرح نذر خون، تاکید کرد: برای جلوگیری از ازدحام و ایجاد صف برای اهدای خون، ثبت نام اینترنتی از اول محرم تا اربعین انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سیدمرتضی طباطبایی صبح چهارشنبه در نشست خبری به تشریح اقدامات و عملکرد اداره کل انتقال خون استان تهران پرداخت و گفت: از ابتدای مهر ماه امسال سیستم اینترنتی ثبت نام برای اهدای خون راه اندازی شده تا شهروندان و متقاضیان اهدای خون، با توجه به وقت خودشان نسبت به زمان اهدای خون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه هدف از ثبت نام اینترنتی اهدای خون، احترام به شان اهدا کنندگان است، تاکید کرد: با توجه به افزایش مراجعات در دهه اول محرم به مراکز اهدای خون، از عزاداران حسینی درخواست می کنیم نسبت به ثبت نام اینترنتی برای اهدای خون اقدام کنند.

طباطبایی در ادامه به وضعیت توزیع خون در بیمارستان های تهران اشاره کرد و افزود: ۱۴۸ بیمارستان در تهران وجود دارد که همگی آنها دارای بانک خون بوده و می توانند از خون های اهدایی برای بیماران خودشان استفاده کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان این مطلب که میزان اهدای خون در تهران ۲۷ در هزار نفر است، اظهارداشت: هیچ مشکلی در زمینه تامین خون مورد نیاز بیمارستان های استان تهران وجود ندارد.

وی در عین حال بر مدیریت توزیع خون تاکید کرد و گفت: تقاضای بیمارستان ها برای دریافت خون می بایست بر اساس نیاز واقعی آنها باشد.

طباطبایی همچنین شرایط ذخیره خونی تهران را در منطقه «سبز» اعلام کرد و گفت: میزان ذخیره خونی استان برای ۵ تا ۷ روز پیش بینی شده است.

منبع خبری : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه