رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 30 مهر 1394 - 06:59
  • کد خبر : ۲۶۴
  • چاپ خبر : اقتصادمقاومتی؛ خط بطلان بر اختلاف نظر مدیریت اقتصادی
جهانگیری عنوان کرد:

اقتصادمقاومتی؛ خط بطلان بر اختلاف نظر مدیریت اقتصادی

معاون اول رئیس جمهور، اقتصاد مقاومتی را خط بطلان بر اختلاف نظر مدیریت اقتصادی عنوان کرد و خواستار اصلاح طرح هدفمندی یارانه‌ها و اختصاص منابع حاصله از آن به سمت تولید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین جلسه‌ ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور معاون اول قوه قضاییه، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، نیرو، کشور، نفت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و صنعت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور در امور مجلس، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسات پیشین و بازنگری های صورت گرفته در برنامه های کلان عملیاتی و اجرایی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: دولت این برنامه ها را آنگونه که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تدوین کرده تا پس از تایید ایشان، با جدیت در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر نقش موثر و پر اهمیت قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی می تواند خط بطلانی بر اختلاف نظرها در چگونگی مدیریت و حل مسائل کلان اقتصادی کشور باشد و همه ارکان و بخش های نظام را در یک جهت هماهنگ کند.

وی همچنین با اشاره به نواقص و ایرادات موجود در نحوه اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها و مشکلات فراوان ناشی از آن برای نظام و دولت، خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد مقامومتی و اجماع نظری که به‌واسطه آن در میان همه ارکان کشور ایجاد شده است، وضعیت موجود طرح هدفمند سازی یارانه ها را اصلاح کنیم و منابع حاصله از آن را به سمت تولید و در جهت پیشرفت و توسعه کشور هدایت کنیم.

در این جلسه نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارشی از آخرین بازنگری‌ها در برنامه های عملیاتی و اجرایی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد و به تشریح طرح‌های ملی تدوین شده در برنامه اجرایی اقتصاد مقاومتی و نیز پروژه های متناسب با این طرح‌ها پرداخت.

در ادامه این جلسه وزرا و معاونان رئیس جمهور نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص طرح‌های ملی و پروژه های مرتبط مطرح کردند و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص جزئیات طرح‌ها و پروژه ها مقرر شد، هر یک از دستگاه‌های اجرایی برنامه فعلی را به دقت مورد بررسی قرار دهند و آخرین نظرات اصلاحی خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه کنند تا در اسرع وقت برنامه های نهایی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای تقدیم به رهبر معظم انقلاب تدوین شود تا پس از تایید ایشان مرحله اجرای آنها آغاز شود.

منبع خبری : خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه