رفتن به بالا
  • شنبه - 30 بهمن 1395 - 15:03
  • کد خبر : ۸۵۴
  • چاپ خبر : گلچهره به پرتغال می‌رود

گلچهره به پرتغال می‌رود

فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی و تهیه کنندگی وحید موساییان در جشنواره «فیلم‌هایی درباره هنر» به نمایش در می‌آید. به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی امید؛ فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید موساییان در جشنواره «فیلم‌هایی درباره هنر» به نمایش در می‌آید. «گلچهره» پیش از این با پخش بین‌المللی بنیاد […]

فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی و تهیه کنندگی وحید موساییان در جشنواره «فیلم‌هایی درباره هنر» به نمایش در می‌آید.

گلچهره به پرتغال می‌رودبه گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی امید؛ فیلم سینمایی «گلچهره» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید موساییان در جشنواره «فیلم‌هایی درباره هنر» به نمایش در می‌آید.

«گلچهره» پیش از این با پخش بین‌المللی بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره‌هایی چون: فیلم و هنر خاورمیانه فنلاند، باتومی، جیپور و زنگبار حضور پیدا کرده است.

این فیلم تاکنون موفق شده جوایز معتبری از جمله بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم و هنر خاور میانه هلسینکی، کشتی طلایی بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم زنگبار، رمی پلاتینی برای بهترین فیلم خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم هیوستون، بهترین فیلم بخش فوروم جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته، رز قرمز بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیم جیپور، بهترین فیلمبرداری جشنواره فیلم بوستون، جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم باتومی، بهترین فیلمنامه بخش بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، بهترین بازیگر زن جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم کیش، جایزه حکیم ابوالقاسم فردوسی جشنواره بین‌المللی فیلم کیش و بهترین فیلم بین الادیان در بخش بین‌المللی جشنواره فیلم فجر از آن خود کند.

در فیلم «گلچهره»  بازیگرانی چون مسعود رایگان، لادن مستوفی، هدایت هاشمی، افشین هاشمی، حسین محب اهری نقش آفرینی کرده‌اند.

داستان فیلم درباره شخصی به نام اشرف خان صاحب سینمای کابل است که پس سقوط دولت کمونیستی نجیب‌الله و تسلط مجاهدین بر کابل می‌خواهد سینمایش را بازسازی کند، اما یکپارچگی دولت دیری نمی‌پاید و جنگ‌های داخلی بار دیگر از خرابه‌های کابل سر برمی‌آورد و این جنگ به فیلم‌خانه ملی افغانستان نیز راه می‌یابد، جایی که تاریخ تصویری یک ملت در آن نهفته است.

جشنواره «فیلم‌هایی درباره هنر» از ۲۸ بهمن تا ۱ اسفند (۱۶ تا ۱۹ فوریه)  در شهر لیسبون کشور پرتغال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه