زمان کناره‌گیری امپراتوری ژاپن اعلام شد

امپراتوری ژاپن پس از آنکه قریب به سه دهه در سلطنت بوده، قرار است در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۹ از سمتش کناره گیری کند؛ این نخستین کناره‌گیری در سلسله امپراتوری ژاپن از حدود دو قرن پیش محسوب می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امپراتوری ژاپن متشل از ۱۰ عضو به ریاست شینزو آبه، نخست وزیر این کشور و همچنین قانونگذاران و قضات دادگاه عالی و سلطنتی در مورد کناره گیری امپراتور آکی هیتو امروز جمعه تصمیم گیری کردند.

دولت ژاپن بر اساس قانون اساسی ملزم به شنیدن دیدگاه‌های شورا پیش از اعلام تاریخ نهایی برای کناره‌گیری امپراتوری بود.

قرار است “ناروهیتو” ولیعهد ۵۷ ساله آکی هیتو، امپراتور سالخورده ژاپن جانشین وی ‌شود.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن پس از اعلام زمان کناره‌گیری امپراتوری این کشور گفت: این نخستین کناره‌گیری در ۲۰۰ سال گذشته و نخستین مورد بر اساس قانون اساسی پس از جنگ جهانی دوم ژاپن محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: شورای امپراتوری ژاپن امروز درباره زمان دقیق کناره‌گیری امپراتور آکی هیتو تصمیم گیری کرد و این زمان برای ۳۰ آوریل ۲۰۱۹ است. امیدوارم که این گامی بزرگ به سوی موفقیت در امپراتوری ژاپن باشد.

آکی هیتو که ۲۳ دسامبر سال جاری میلادی ۸۴ ساله می‌شود و تحت جراحی قلب و درمان سرطان پروستات قرار گرفته، سال گذشته در سخنرانی‌اش اعلام کرد که نگران است که سن بالای‌اش مانع از اجرای وظایفش شود.

قانونی در ماه ژوئن سال جاری میلادی تصویب شد که به آکیهیتو اجازه می‌دهد از سلطنت کناره‌گیری کند و ولیعهد او شاهزاده ناروهیتو ۵۷ ساله جایش را بگیرد.

امپراتور ژاپن در قانون اساسی پسا ژاپن جنگ نماد اتحاد است و هیچ قدرت سیاسی‌ای ندارد. بیشتر زمان امپراتوری او به ترمیم زخم‌های جنگ و کمک به مردم رنج دیده از فجایع جنگ گذشت و شخصیتی مورد احترام در میان شهروندانش است.

آشنایی با دوران بحرانی در زندگی آقایان

یائسگی مردانه که به آن آندروپوز هم گفته می‌شود با تغییرات هورمونی، فیزیولوژیک و شیمیایی که معمولا در تمام مردان بین سنین ۴۰ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد، آغاز می‌شود و این تغییرات بر تمام جنبه‌های زندگی یک مرد تاثیر می‌گذارد.

به نوشته جام جم، می‌توان گفت یائسگی مردانه یک وضعیت جسمی است که جنبه‌های روانی، فردی، اجتماعی و روحی متفاوتی دارد. مردان در این دوره شروع به افزایش وزن می‌کنند، توده عضلانی‌شان کاهش می‌یابد، احساس افسردگی و اضطراب می‌کنند، دچار مشکلات خواب می‌شوند، احساس ضعف می‌کنند و بارزتر از همه دچار ناتوانی جنسی می‌شوند.

از دیگر علائم یائسگی در مردان می‌توان به خستگی و بی‌حوصلگی، افزایش تحریک‌پذیری، گرگرفتگی، کاهش حافظه و سطح کارایی، تکرر ادرار بخصوص در شب، یبوست، ریزش مو و وجود دردهای استخوانی اشاره کرد.

یائسگی مردانه که گاهی برای توصیف کاهش میزان تستوسترون با افزایش سن رخ می‌دهد با یائسگی زنانه کاملا متفاوت است. یائسگی زنانه معمولا در ۴۵ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد، ولی در مردان از سن حتی ۳۰ سالگی به بعد یائسگی در هر زمانی رخ خواهد داد. آغاز آن بسیار تدریجی‌تر از یائسگی در زنان است، اما عوارض طولانی‌مدت آنها شدیدتر است.

تفاوت عمده در نوع حوادث مربوط به یائسگی مردانه و زنانه در نحوه گذار مردان و زنان از این مرحله است. هنگامی که زنان مرحله یائسگی را طی می‌کنند، همه آنها توانایی باروری را از دست می‌دهند، در حالی که مردان یائسه هنوز این توانایی را دارند. در مورد یائسگی مردانه می‌توان گفت برای آن دسته از مردانی که تلاش می‌کنند جوان بمانند این دوره از زندگی به صورت بحران ظاهر می‌شود، در حالی که برای کسانی که متوجه این نکته شده‌اند تغییرات جسمی، هیجانی و روحی ناشی از این مرحله جهت آماده‌سازی آنها برای مرحله دوم زندگی مفید است. این دوره از زندگی به هیچ عنوان بحران محسوب نمی‌شود.

تغییرات روانی در یائسگی مردان

دگرگونی‌های حافظه: همان‌گونه که با افزایش سن در نیروی فیزیکی مردان کاهش طبیعی ایجاد می‌شود، افتی در عملکردهای ذهنی نیز به وجود می‌آید. این حقیقت که فرآیندهای ذهنی،‌ اغلب در حال افت هستند هنگامی آشکار می‌شود که مردان متوجه می‌شوند،‌ تصمیم‌گیری‌هایشان به زمان بیشتری نیاز دارد.

احساس دلتنگی و نارضایتی: پزشکان به این حالت هیجانی، ملال می‌گویند و آن را با عناوینی چون تشویش، رنج، نا‌آرامی، بی‌قراری و رخوت توصیف می‌کنند. اکثر مردانی که این احساسات را تجربه می‌کنند، هرگز در جستجوی کمک نیستند و حتی متوجه نمی‌شوند دلتنگند.

اضطراب و بی‌خوابی: شاید در زندگی یک مرد اضطراب و سایر نشانه‌های آن مانند سردرد، مشکلات معده و تشویش وجود داشته باشد، اما او ممکن است آن را دست‌کم بگیرد یا انکار کند. معمولا افراد زمانی که مضطرب می‌شوند، اغلب در خوابیدن دچار مشکل می‌شوند. اغلب مردانی که در دهه‌ ۴۰ و ۵۰ سالگی سالم هستند، ولی در خواب رفتن مشکل دارند یا در طول شب بیدار می‌شوند و قادر به خوابیدن دوباره نیستند، احتمالا از یائسگی مردانه در رنج هستند.

ترس و دلهره: هنگامی که مردان به میانسالی می‌رسند، ترس از مرگ به افکارشان راه می‌یابد. آنها ممکن است نگران مرگ والدین، همسر، فرزندان یا خودشان باشند.

بی‌کفایتی: صرف‌نظر از میزان موفقیت مردان، اغلب آنها در این مرحله از زندگی، احساس یک بازنده را دارند. آنان اغلب احساس می‌کنند در تمامی جنبه‌های زندگی‌شان شکست خورده‌اند. امور جنسی و توان فیزیکی در حال افت، هسته مرکزی مردانگی‌شان را تضعیف می‌کند.

در این مرحله برخی مردان احساس می‌کنند باید شغل خود را رها کنند یا سرسختانه تصمیم می‌گیرند که تا اوج بروند. بعضی مردان احساس می‌کنند باید به سوی جزیره رویاها بروند تا در آنجا همیشه جوان بمانند و تا ابد شاد زندگی کنند. دسته دیگر نیز سعی می‌کنند خود را با زحمت به بالای نردبان ترقی بکشانند. تحقیقات بیشتر، رابطه بین تغییرات روان شناختی و هورمونی تاثیرگذار بر مردان در دوره یائسگی را نمایان می‌کند. به عنوان مثال مشخص شده است سطوح تستوسترون در مرد افسرده افت می‌کند و انگیزه جنسی او کاهش می‌یابد و برعکس هنگام کاهش سطوح تستوسترون که با پیر شدن در مردان اتفاق می‌افتد، آنها را دچار افسردگی کرده و تمایل جنسی‌شان را کم می‌کند. طبق تحقیقات مشخص شده است مردانی که موقعیت اجتماعی بالایی دارند به نسبت مردان با سطوح پایین‌تر تستوسترون، سطح بالاتری از تستوسترون در خون و تجربیات جنسی بیشتری دارند. همچنین مشخص شده است در مسابقات فوتبال، سطح تستوسترون طرفداران تیم برنده از تستوسترون طرفداران تیم بازنده بالاتر است. به نظر می‌رسد مقام و موقعیت بالا و موفقیت باعث افزایش تستوسترون می‌گردد و خلاف آن نیز صادق است. اگر سطوح تستوسترون در مردان حتی مصنوعی بالا برده شود، آنها قاطع‌تر می‌شوند و در جذب شریک جنسی موفق‌تر هستند.

نشانه‌ها

ـ ترمیم زخم‌ها و بیماری‌ها در مدت طولانی‌تر

ـ توانایی کمتر برای فعالیت‌های شدید جسمی مانند دویدن، بلند کردن اشیای سنگین، عدم توانایی در پیاده‌روی بیش از یک کیلومتر، ناتوانی در خم شدن

ـ احساس چاقی یا اضافه وزن

ـ مشکل در خواندن نوشته‌های ریز و کوچک

نکته: مردان اغلب به افسردگی به عنوان یک بیماری زنانه نگریسته و حتی در مواردی که می‌دانند مبتلا به این بیماری هستند، به دنبال درمان آن نیستند. همچنین بیشتر مردان از افسردگی‌شان آگاه نبوده، بنابراین هرگز شانس درمان را نخواهند داشت

ـ فراموشکاری یا از دست دادن حافظه

ـ از دست دادن یا نازک شدن موها

ـ بی‌قراری، افسردگی، اضطراب و ترس

ـ عدم توانایی تصمیم‌گیری

ـ از دست دادن اعتماد به نفس و حس لذت

ـ احساس تنهایی، عدم جذابیت و دوست داشتنی بودن

ـ کاهش علاقه به فعالیت جنسی

ـ افزایش مشکلات ارتباطی و دعوا بر سر مسائل جنسی

ـ افزایش اضطراب و ترس در مورد تغییرات جنسی

برخی نشانه‌های شایع یائسگی مردانه نیز شامل موارد ذیل است:

بروز خستگی: مردانی که این دوره را تجـــربه کرده‌اند به خاطر از دست دادن انرژی رنج می‌برند.

بروز افسردگی: یکی از سخت‌ترین مواردی است که مرد و خانواده‌اش با آن درگیر می‌شوند.

کاهش میل جنسی: همزمان با کاهش تدریجی تستوسترون رخ می‌دهد و بر بسیاری از جنبه‌های زندگی جنسی مردان تاثیر می‌گذارد.

پیری زودرس: کاهش تستوسترون می‌تواند منجربه افزایش خطر بروز مشکلات قلبی شود. پژوهش‌ها نشان داده است کاهش تستوسترون یا افزایش استروژن در برخی موارد می‌تواند به عنوان یک نشانگر بیماری‌های قلبی تلقی شود. کاهش سطوح تستوسترون که بر جریان خون اثر می‌گذارد، می‌تواند منجر به سردی دست و پاها در تعدادی از مردان یا گرگرفتگی در برخی دیگر شود. بعلاوه احساس از دست دادن توان و انعطاف‌پذیری به صورت سفتی عضلات و دردهای منتشره، از نشانه‌های پیری زودرس است.

مشکلات مربوط به این دوران

اغلب مردان این مشکل را انکار می‌کنند، درباره‌اش با کسی صحبت نمی‌کنند، همسر یا خودشان را سرزنش می‌کنند، کناره‌گیری می‌کنند، اعتماد به نفسشان از بین می‌رود و روابطشان خراب می‌شود. آنچه اغلب وضع را بدتر می‌کند، شرمی است که بسیاری از مردان احساس می‌کنند. آنها تصور می‌کنند تنها فردی هستند که دچار این حالت شده‌اند و یقین دارند همراه با این اختلال (جنسی)‌ مردانگی‌شان از دست می‌رود. در واقع مشکل‌ترین مرحله برای این دسته از مردان، تشخیص مشکل، صحبت کردن با یک فرد قابل اعتماد و طلب کمک هنگام ادامه مشکل است.

این حالت ترس‌ها و تعارض‌هایی را در مردان به وجود می‌آورد، چراکه در بسیاری از مردان این تمایل، تنها مورد باثبات در زندگی‌شان است. آنها ازدواج می‌کنند، بچه‌دار می‌شوند، چاق می‌شوند، دوباره ازدواج می‌کنند و… زندگی‌شان ممکن است دائم در حال تغییر باشد، ولی میل جنسی و عملکرد آن همراه دائمی و بخشی از وجودشان است. زمانی که این دوست مورد اعتماد نیز آنها را ترک می‌کند، احساس فنا شدن می‌کنند. در واقع افسردگی از شایع‌ترین شکایات یائسگی مردان بوده و ارتباط نزدیکی با کاهش میل و عملکرد جنسی آنان دارد. بیشتر مردان حتی با وجود بروز علائم اصلی افسردگی درونشان هنوز نمی‌توانند خودشان را به عنوان فردی افسرده تلقی کنند. علائم افسردگی در این دوران شامل مواردی چون غمگینی، اندیشیدن در مورد مرگ، کاهش تمرکز، احساس بی‌ارزشی، کاهش انرژی، از دست دادن حس لذت در زندگی و افزایش وزن است. از نکات مهمی که می‌توان در مورد افسردگی مردان متذکر شد این است که مردان اغلب به افسردگی به عنوان یک بیماری زنانه نگریسته و حتی در مواردی که می‌دانند مبتلا به این بیماری هستند، به دنبال درمان آن نیستند. همچنین بیشتر مردان از افسردگی‌شان آگاه نبوده، بنابراین هرگز شانس درمان را نخواهند داشت. از دیگر نکات مهم در مورد افسردگی مردان این است که این افسردگی اغلب تشخیص داده نمی‌شود، زیرا این بیـماری به صورت عصبانیت مزمن، بی‌قراری و احساس خصومت خود را نشان می‌دهد. همچنین در مردان افسردگی با سرزنش دیگران، همسر، روسا و مسائل اقتصادی بروز می‌کند. به طور کلی احساساتی که مردان در این دوران دارند، اغلب درهم و برهم و آشفته است و در فهم تمایلاتشان دچار اشکال هستند. آنها در این دوره اگر فرزندان نوجوان داشته باشند، تغییرات خودشان، تنش‌های معمول بین والدین و فرزندان را وخیم‌تر می‌کند، بخصوص اگر مانند بسیاری از مردان در حالت انکار این تغییرات باشند.

اگر مردان قادر به رویارویی مستقیم با ترس‌های میانسالی خود نباشند، ممکن است احساسات خود را روی پسران و دخترانشان فرافکنی کنند.

عاشق شده دلش بزودی از مازیار بازیار

عاشق شده دلش بزودی از مازیار بازیار
خواننده آلبوم یه حس تازه پس از چند ماه سکوت قطعه جدید خود را منتشر می‌کند.
مازیار بازیار که پیش از این قطعه موفق هوس با همراهی شهرام شکوهی را در کارنامه خود دارد، این بار قطعه جدید خودد را با نام «عاشق شده دلش» منتشر خواهد کرد.
خوانده قطعه معروف شوق بارون که اقتباسی از اثر مشهور جهان عرب «مال حبیبی ملو» است این بار با مسعود جهانیی موزیسین صاحب نام در بخش تنظیم و علی قیومی در بخش ترانه و ملودی همکاری کرده است
بازیار با وجود برگزاری کنسرت موفق خود در اصفهان اما هنوز آلبوم یه حس تازه را بصورت فیزیکی منتشر نکرده است وو خبر از انتشار این اثر در آینده نزدیک داد.
وی همچنین کلیپ قطعه جدیدش را در حال ساخت دارد که با مجوزهای قانونی از رسانه‌های رسمی کشور منتشر می‌شود.

سعید علیپوریان کنسرت خیریه برگزار می کند

سعید علیپوریان کنسرت خیریه برگزار می کند

سعید علیپوریان بیستم اسفند ماه یک کنسرت خیریه به نفع انجمن نیکوکاری کاوان روی صحنه می برد.
این خواننده در خصوص کنسرتش گفت: انجمن نیکوکاری کاوان برای بچه های کم بضاعت جنوب شهر پوشاک عید، لوازم التحریر و یا اگر بیماری وجود داشته باشد برای درمان به آن ها کمک می کند. صحبتی با مدیر این انجمن داشتم تصمیم گرفتیم برای نوروزِ این بچه ها کاری کنیم. تصمیم این شد که یک کنسرت خیریه برگزار کنیم.

وی ادامه داد: قطعاتی که اجرا خواهد شد تا کنون منتشر نشده اند و همه جدید هستند. سرپرست ارکستر محمد اسدی خواهد بود و ناصر محمدی، محسن کریمی و یک نوازنده پرکاشن در کنار من خواهند بود. برنامه ریزی برای یک سانس است و اگر استقبال زیاد باشد به دو سانس تبدیل می شود.

من چنین کارهایی را دوست دارم و انرژی مثبتِ پشتِ کار من از این دست کارها تعمین می شود. از برنامه های این چنینی استقبال می کنم و هر شخص یا موسسه ای که بخواهد کنسرت خیریه اجرا کند، من با کمال میل همکاری می کنم.

این کنسرت در سالن آمفی تئاتر آموزشگاه موسیقی ترنم ساز واقع در سعادت آباد- بلوار پاکنژاد- خیابان عابدی- پلاک هجده برگزار می شود. با توجه به محدود بودن تعداد بلیت، مخاطبین جهت رزرو می توانند با شماره ۰۹۰۱۳۹۴۱۹۷۸ تماس حاصل فرمایند.
گفتنی است علیپوریان به زودی یک قطعه با نام سالِ ما منتشر خواهد کرد که برای عید نوروز تهیه شده و چند تک آهنگ با فضای مثبت نیز در لیست انتشار هستند. علیپوریان پیشتر هم در مصاحبه ای گفته بود که دوست دارم انرژی مثبت از طریق موسیقی به مردم انتقال پیدا کند.

هدیه گروه کروم در کنسرت تهران به مخاطبانش

هدیه گروه کروم در کنسرت تهران به مخاطبانش
گروه کروم که پیش ازاین با انتشار تک آهنگ پل و بیمار پا به عرصه موسیقی گذاشته بودند
بعد از بازتاب های درخور وشایسنه ای که از طرف مردم دریافت کردند و دانلود بیش از ۱ میلیون تک آهنگ بیمار ، ۱۹ اسفندماه در سالن پردیس چارسو به روی صحنه خواهند رفت .
همچنین آلبوم جدید این گروه هم زمان با کنسرت تهران پخش و به عنوان هدیه به حضار اهدا خواهد شد .

به درد گریه می‌خورم

رضا شیری خواننده نام‌آشنای سال‌های گذشته عرصه موسیقی سرانجام به قصه تلخ فعالیت‌های هنری‌اش پایان داد و موفق شد مهر غیرمجاز بودن را از روی پیشانی‌اش پاک کند و فعالیت‌های خود را به‌صورت مجاز ادامه دهد.

این خواننده با اخذ مجوز تک آهنگ به درد گریه می‌خورم پا به عرصه مجاز موسیقی کشور گذاشت و با انتشار این تک آهنگ، نوید دیدار با هوادارانش را به‌زودی داد و قرار است در آینده فعالیت بیشتری از رضا شیری را شاهد باشیم.

نخستین آهنگ مجاز رضا شیری «به درد گریه می‌خورم» از سروده‌های «علی عباسی» توسط خودش آهنگسازی شده که «کمال صداقت» وظیفه تنظیم آن را بر عهده داشته است.

در ادامه می‌توانید قطعه «به درد گریه می‌خورم» با صدای «رضا شیری» را از اینجا بشنوید و دانلود کنید.

یکی از پنج نامزد اصلی جشنواره موسیقی فجر از وضعیت موسیقی و آلبومهایش میگوید

یکی از پنج نامزد اصلی جشنواره موسیقی فجر از وضعیت موسیقی و آلبومهایش میگوید
یا : خواننده ای که قصد آلبوم دادن نداشت و آلبومش جزو پنج نامزد جشنواره ی موسیقی فجر شد

رضا آریایی :هنرجو پاسخگوی زمان است نه زمانه
رضا آریایی از خوانندگان و آهنگسازان جوان و آینده دار موسیقی کشور است که در سال ۱۳۷۰ در شهر نیشابور به دنیا آمده . وی از سن پنج سالگیی موسیقی را شروع کرده و در ابتدا به یادگیری ساز پیانو پرداخته است
او از همان دوران کودکی با ردیف های آوازی کریمی شروع به یادگیری ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی کرده و پرویزمشکاتیان در دوره ی نوجوانیی آریایی بیشترین تاثیر را روی افکار و اندیشه های هنری وی داشته است.
او همچنین مدتی در کلاس های آواز سنتی ایرج (حسین خواجه امیری) شرکت کرده و این زمینه ای شد تا مکاتب و فرم های دیگری از موسیقیی سنتی را تجربه و تجزیه و تحلیل کند.
اکنون تازه ترین آلبوم رضا آریایی با نام خط پا که در سی و دومین جشنواره بین المللی موسقی فجر جزء ۵ نامزد نهایی جایزه باربد شد به تازگی منتشرر شده است و آلبومی با حضور ستارگان با تجربه موسیقی در دست تولید دارد.
در ادامه میتوانید مصاحبه ای را با این خواننده جوان را بخوانید:

از چه زمانی شروع به ساخت آلبوم کردید؟
آلبوم (خط پا ) اولین آلبوم من در ژانر پاپ – کلاسیک بود که اکثر آهنگسازی های آلبوم را خودم بر عهده داشتم ، درابتدا قصد آلبوم دادن نداشتم وبیشترر در قسمت آکادمی و علمی موسیقی مشغول فعالیت بودم اما توسط یکی از اقوام نزدیکم ، این انگیزه و پشتوانه در من ایجاد شد تا جمع آوری آلبوم از آبان ماه ۹۴ با مدیریت برنامه ی مهندس مهدی کاظمی شروع شود
تمام اشعاری که در آلبوم خط پا استفاده شده اند توسط شاعران به نام و چیره دست کشورمان سروده شده و در تمام مراحل سرایش ترانه ها کنارر شاعران بوده ام تا اگر جایی نیاز به هجای بلند و یا کوتاه بود شعر را تغییر دهیم و برای اینکه فضای اشعار با موسیقی همراه و همگون باشد جلسات زیادی با ترانه سراهای آلبوم داشتم.

هدف اصلی تان برای ساخت خط پا چه بود؟
در آلبوم خط پا سعی براین بود تا اصالت و نوآوری را با هم ترکیب کنیم و حضور ترانه سراها و تنظیم کننده های درجه یک به این مهم، کمک شایانی کرد.

در این آلبوم با چه کسانی همکاری کرده اید؟

شش اثر اول آلبوم را خودم آهنگسازی کردم و آهنگسازی دو اثر بر عهده ی دکتر محمد رضا چراغعلی بود.
تنظیم کننده های آلبوم هر کدام در نوع خود در کشورمان کم نظیر هستند؛ به عنوان مثال دوست عزیزم آقای حسین سالاری مقدم که تنظیم دو اثر درر آلبوم به عهده ی ایشان بود یکی از خواص و نوابغ تنظیم در کشورمون هستند که در آلبوم در کنار بنده حضور داشتند.
آلبوم خط پا مجموعه ای از عاشقانه ها ، عواطف و اندیشه های دوران جوانی من هستند که با همکاری دوستانی با اخلاق و کادری متخصص جمع آوریی و عرضه شد.
اولین ترانه ی آلبوم خط پا را خودم سرودم ، دوست مهربانم بنیامین سربندی دومین ترانه ی آلبوم (کشتی شکسته ) را به طور معجزه آسایی در نیمم ساعت سرود و سپس مشاور ادبی آلبوم آقای قادر طراوت پور سایر ترانه سراهای آلبوم (محمد علی بهمنی-فاضل نظری-اهورا ایمان ) را به همکاری دعوت کرد.
”خط پا” به چه معنا است؟
خط پا همان بازی (لی لی) است به گفتار خراسانی

به فکر آلبوم های بعدی هستید؟
آلبومی در ژانر کلاسیک در دست تولید دارم که امیدوارم تا اواسط سال ۹۶ مجوزهای لازم را بگیرد و انتشار یابد، آلبوم یاد شده بی کلام می باشد وو آهنگسازی و تنظیم کل قطعات در آلبوم به عهده ی خودم است، آثار این آلبوم براساس اندیشه ها و فلسفه ی جهان خیامی ساخته شده اند.
این اثر هم اکنون در حال جمع آوری است.
در مورد آهنگسازی های خودتان گفتید، تعریف آهنگسازی از نظر شما چیست؟
از نظر من آهنگسازی یعنی کیفیات ترکیب اصواتِ مختلف توسط اندیشه های مختلف ، هیچکس نمی تواند بگوید اصولی که تا الان در آهنگسازی کشفف و ثابت شده اند باید در تمام آثار شبیه هم و طبق یک قاعده باشند ، از نظر من این هنرجوست که اصول و قواعد را تعریف میکند و کیفیات و شکل فکری خودش را با اصوات و قالب هایی که نزدیک به اندیشه اش می بیند عرضه می کند ، بعضی آثار که توسط مخاطب و حتی افراد متخصص درک نمی شوند دلالت بر ضعف ندارند ، بلکه خبر از اندیشه ها و احساسات متفاوت آهنگساز با افکار و احساسات مخاطب می دهند ، و این تفاوت ها آغازی میشوند برای شکل گیری مکاتب و سبک ها و تیپ های هنری جدید .
در آلبوم بعدی با چه کسانی همکاری خواهید کرد؟
در زمینه ی موسیقی پاپ تعدادی اثر جمع آوری شده که هنوز به تعداد یک آلبوم نمی رسد آثاری به آهنگسازی خودم و آهنگسازانی همچون : ناصرر چشم آذر ، تورج شعبانخانی ؛ علیرضا افکاری ، و اشعاری از : رودابه باقری ، محمد علی بهمنی ، روزبه بمانی ، فاضل نظری ، بابک صحرایی ؛ فروغ فرخزاد با تنظیم هایی از : ناصر چشم آذر، اتابک سهیلی ،حسین سالاری مقدم و هومن نامداری لازم به ذکر است که افراد دیگری نیز به همکاران این آلبوم اضافه خواهند شد که هنوز حضورشان در آلبوم تثبیت نشده است ، امیدوارم این آلبوم تا اواسط سال ۹۶ آماده انتشار و عرضه شود.

فکر میکنید چقدر در موسیقی موفق هستید؟
آن قدر که تلاش کنم و خواست خدا باشد.

برنامه خاصی برای کنسرت هایتان دارید؟
به احتمال زیاد کنسرت ها بعد از انتشار آلبوم دوم برنامه ریزی میشوند.
نظرتان در مورد هنرمندان و فضای هنری حال حاضر چیست؟
بر این اعتقادم هیچ یک از کسانی که کار هنری میکنند هنرمند نیستند ، بلکه هنرجویان و کاشفان هنر و حقیقت هستند . به این خاطر که تمام هنر وو دانشی که آدمی آن را کشف می کند از قبل توسط خداوند خلق شده.
صفت (هنرمند ) بودن فقط شایسته یزدان هنرآفرین است که انسان را هنروَر و هنرپذیر آفرید،هرکسی می تواند کشفیات شخصی خود را داشته باشدد و هنرجو برای آثاری که کشف و ثبت می کند موظف به جواب دادن به هیچکس نیست و هیچکس نمی تواند علت و چراییِ کشف و تولید یک اثر را از یک هنرجو جویا شود و این تنها زمان است که می تواند هنر هر هنرجو را در دوره ها و قرون مختلف مورد بازخواست قرار دهد.
به این دلیل که تعریف و جایگاهِ اعماق از نگاه هر فرد متفاوت است ، در هنر ممکن است یک (عمق) از نظر فردی( سطح) به نظر برسد و یا برعکس ،، سطحی از نظر فردی دیگر عمیق به شمار آید ، هنرجو فقط پاسخگوی زمان است نه زمانه… .
کلام پایانی: اگر حرفی و یا سوالی هست که پرسیده نشده خوشحال میشویم از زبان خودتان بشنویم:

نکته ی آخر این که در هر یک از موومان های اآلبوم ارکسترال ابعادی از : فلسفه ، ادبیات ، نجوم ، ریاضیات ، هستی ستیزی ، طرب ، هوشیاری و دیگر وجوه خیامی وجه غالب هر موومان را به دست می گیرند و بیان مقصود و اندیشه می کنند .
یکی از پنج نامزد اصلی جشنواره موسیقی فجر از وضعیت موسیقی و آلبومهایش میگوید
یا : خواننده ای که قصد آلبوم دادن نداشت و آلبومش جزو پنج نامزد جشنواره ی موسیقی فجر شد

رضا آریایی :هنرجو پاسخگوی زمان است نه زمانه
رضا آریایی از خوانندگان و آهنگسازان جوان و آینده دار موسیقی کشور است که در سال ۱۳۷۰ در شهر نیشابور به دنیا آمده . وی از سن پنج سالگیی موسیقی را شروع کرده و در ابتدا به یادگیری ساز پیانو پرداخته است
او از همان دوران کودکی با ردیف های آوازی کریمی شروع به یادگیری ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی کرده و پرویزمشکاتیان در دوره ی نوجوانیی آریایی بیشترین تاثیر را روی افکار و اندیشه های هنری وی داشته است.
او همچنین مدتی در کلاس های آواز سنتی ایرج (حسین خواجه امیری) شرکت کرده و این زمینه ای شد تا مکاتب و فرم های دیگری از موسیقیی سنتی را تجربه و تجزیه و تحلیل کند.
اکنون تازه ترین آلبوم رضا آریایی با نام خط پا که در سی و دومین جشنواره بین المللی موسقی فجر جزء ۵ نامزد نهایی جایزه باربد شد به تازگی منتشرر شده است و آلبومی با حضور ستارگان با تجربه موسیقی در دست تولید دارد.
در ادامه میتوانید مصاحبه ای را با این خواننده جوان را بخوانید:

از چه زمانی شروع به ساخت آلبوم کردید؟
آلبوم (خط پا ) اولین آلبوم من در ژانر پاپ – کلاسیک بود که اکثر آهنگسازی های آلبوم را خودم بر عهده داشتم ، درابتدا قصد آلبوم دادن نداشتم وبیشترر در قسمت آکادمی و علمی موسیقی مشغول فعالیت بودم اما توسط یکی از اقوام نزدیکم ، این انگیزه و پشتوانه در من ایجاد شد تا جمع آوری آلبوم از آبان ماه ۹۴ با مدیریت برنامه ی مهندس مهدی کاظمی شروع شود
تمام اشعاری که در آلبوم خط پا استفاده شده اند توسط شاعران به نام و چیره دست کشورمان سروده شده و در تمام مراحل سرایش ترانه ها کنارر شاعران بوده ام تا اگر جایی نیاز به هجای بلند و یا کوتاه بود شعر را تغییر دهیم و برای اینکه فضای اشعار با موسیقی همراه و همگون باشد جلسات زیادی با ترانه سراهای آلبوم داشتم.

هدف اصلی تان برای ساخت خط پا چه بود؟
در آلبوم خط پا سعی براین بود تا اصالت و نوآوری را با هم ترکیب کنیم و حضور ترانه سراها و تنظیم کننده های درجه یک به این مهم، کمک شایانی کرد.

در این آلبوم با چه کسانی همکاری کرده اید؟

شش اثر اول آلبوم را خودم آهنگسازی کردم و آهنگسازی دو اثر بر عهده ی دکتر محمد رضا چراغعلی بود.
تنظیم کننده های آلبوم هر کدام در نوع خود در کشورمان کم نظیر هستند؛ به عنوان مثال دوست عزیزم آقای حسین سالاری مقدم که تنظیم دو اثر درر آلبوم به عهده ی ایشان بود یکی از خواص و نوابغ تنظیم در کشورمون هستند که در آلبوم در کنار بنده حضور داشتند.
آلبوم خط پا مجموعه ای از عاشقانه ها ، عواطف و اندیشه های دوران جوانی من هستند که با همکاری دوستانی با اخلاق و کادری متخصص جمع آوریی و عرضه شد.
اولین ترانه ی آلبوم خط پا را خودم سرودم ، دوست مهربانم بنیامین سربندی دومین ترانه ی آلبوم (کشتی شکسته ) را به طور معجزه آسایی در نیمم ساعت سرود و سپس مشاور ادبی آلبوم آقای قادر طراوت پور سایر ترانه سراهای آلبوم (محمد علی بهمنی-فاضل نظری-اهورا ایمان ) را به همکاری دعوت کرد.
”خط پا” به چه معنا است؟
خط پا همان بازی (لی لی) است به گفتار خراسانی

به فکر آلبوم های بعدی هستید؟
آلبومی در ژانر کلاسیک در دست تولید دارم که امیدوارم تا اواسط سال ۹۶ مجوزهای لازم را بگیرد و انتشار یابد، آلبوم یاد شده بی کلام می باشد وو آهنگسازی و تنظیم کل قطعات در آلبوم به عهده ی خودم است، آثار این آلبوم براساس اندیشه ها و فلسفه ی جهان خیامی ساخته شده اند.
این اثر هم اکنون در حال جمع آوری است.
در مورد آهنگسازی های خودتان گفتید، تعریف آهنگسازی از نظر شما چیست؟
از نظر من آهنگسازی یعنی کیفیات ترکیب اصواتِ مختلف توسط اندیشه های مختلف ، هیچکس نمی تواند بگوید اصولی که تا الان در آهنگسازی کشفف و ثابت شده اند باید در تمام آثار شبیه هم و طبق یک قاعده باشند ، از نظر من این هنرجوست که اصول و قواعد را تعریف میکند و کیفیات و شکل فکری خودش را با اصوات و قالب هایی که نزدیک به اندیشه اش می بیند عرضه می کند ، بعضی آثار که توسط مخاطب و حتی افراد متخصص درک نمی شوند دلالت بر ضعف ندارند ، بلکه خبر از اندیشه ها و احساسات متفاوت آهنگساز با افکار و احساسات مخاطب می دهند ، و این تفاوت ها آغازی میشوند برای شکل گیری مکاتب و سبک ها و تیپ های هنری جدید .
در آلبوم بعدی با چه کسانی همکاری خواهید کرد؟
در زمینه ی موسیقی پاپ تعدادی اثر جمع آوری شده که هنوز به تعداد یک آلبوم نمی رسد آثاری به آهنگسازی خودم و آهنگسازانی همچون : ناصرر چشم آذر ، تورج شعبانخانی ؛ علیرضا افکاری ، و اشعاری از : رودابه باقری ، محمد علی بهمنی ، روزبه بمانی ، فاضل نظری ، بابک صحرایی ؛ فروغ فرخزاد با تنظیم هایی از : ناصر چشم آذر، اتابک سهیلی ،حسین سالاری مقدم و هومن نامداری لازم به ذکر است که افراد دیگری نیز به همکاران این آلبوم اضافه خواهند شد که هنوز حضورشان در آلبوم تثبیت نشده است ، امیدوارم این آلبوم تا اواسط سال ۹۶ آماده انتشار و عرضه شود.

فکر میکنید چقدر در موسیقی موفق هستید؟
آن قدر که تلاش کنم و خواست خدا باشد.

برنامه خاصی برای کنسرت هایتان دارید؟
به احتمال زیاد کنسرت ها بعد از انتشار آلبوم دوم برنامه ریزی میشوند.
نظرتان در مورد هنرمندان و فضای هنری حال حاضر چیست؟
بر این اعتقادم هیچ یک از کسانی که کار هنری میکنند هنرمند نیستند ، بلکه هنرجویان و کاشفان هنر و حقیقت هستند . به این خاطر که تمام هنر وو دانشی که آدمی آن را کشف می کند از قبل توسط خداوند خلق شده.
صفت (هنرمند ) بودن فقط شایسته یزدان هنرآفرین است که انسان را هنروَر و هنرپذیر آفرید،هرکسی می تواند کشفیات شخصی خود را داشته باشدد و هنرجو برای آثاری که کشف و ثبت می کند موظف به جواب دادن به هیچکس نیست و هیچکس نمی تواند علت و چراییِ کشف و تولید یک اثر را از یک هنرجو جویا شود و این تنها زمان است که می تواند هنر هر هنرجو را در دوره ها و قرون مختلف مورد بازخواست قرار دهد.
به این دلیل که تعریف و جایگاهِ اعماق از نگاه هر فرد متفاوت است ، در هنر ممکن است یک (عمق) از نظر فردی( سطح) به نظر برسد و یا برعکس ،، سطحی از نظر فردی دیگر عمیق به شمار آید ، هنرجو فقط پاسخگوی زمان است نه زمانه… .
کلام پایانی: اگر حرفی و یا سوالی هست که پرسیده نشده خوشحال میشویم از زبان خودتان بشنویم:

نکته ی آخر این که در هر یک از موومان های اآلبوم ارکسترال ابعادی از : فلسفه ، ادبیات ، نجوم ، ریاضیات ، هستی ستیزی ، طرب ، هوشیاری و دیگر وجوه خیامی وجه غالب هر موومان را به دست می گیرند و بیان مقصود و اندیشه می کنند .

اعلام تخفیف های خاص جریمه غیبت سربازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید ؛  سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، با توجه به تصویب مجلس درمورد میزان جریمه غایبان سربازی، اظهار داشت: تغییری در میزان قیمت جرائم غایبان سربازی دیده نشده و همان قیمت‌های سال گذشته است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص جدیدترین موارد تصویب شده در این قانون اعلام کرد: افرادی که تا آخر امسال ۸ سال غیبت سربازی دارند و برای خرید جریمه یا تعیین تکلیف مراجعه نکنند برای خرید در سال آینده ۱۰ درصد به میزان قیمت جریمه‌شان افزوده خواهد شد.

سردار کمالی مورد دیگری را که در ا ین تصمیم لحاظ شده است ۵۰ درصد تخفیف جریمه غیبت سربازی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اعلام کرد.

این مقام ارشد ستاد کل میزان جریمه مشمولان غایب را بنابر مدرک تحصیلی از ۱۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان اعلام و بیان داشت: به ازای همسر ۵ درصد و به ازای هر تعداد فرزند نیز ۵ درصد تخفیف به افراد متقاضی جریمه غیبت سربازی تعلق خواهد گرفت.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص پرداخت قسطی این جریمه گفت: شرایط اقساطی شدن نیز مثل روال سال جاری است؛ بدین صورت که یک سوم جریمه را باید به صورت نقدی پرداخت و الباقی را طی ۲۴ قسط واریز کرد.
منبع: فارس
انتهای پیام/

دررابطه باتاکسی های آنلاین

اسنپ وتپ سی فرشته اند

پیشرفت کنترل شده تکنولوژی باعث بالاتررفتن سطح کیفیت خدمات رسانی وارتقای سطح متوسط معیشت مردم است، که رضایت عمومی رادرپی دارد. پس هیچ کس نه حق دارد ونه می تواند جلوی پیشرفت تکنولوژی درفضاهای مشروع رابگیرد.

درشرایطی که کشور عزیزمان مورد تهدید هجمه های ضداقتصادی خارجی وسوء مدیریت داخلی است بارکود ونرخ پایین اشتغال مواجه هستیم.
دراین شرایط تنها راه حل ازنظر اکثر کارشناسان پرداختن به اقتصاد مقاومتی مبتنی براقتصاد دانش بنیان است. اقتصادی که ازدل دانشگاه بیرون می آید ونخبگان جوان همین مرزو بوم به آن جان می بخشند. یکی ازمصادیق اقتصاد دانش بنیان استارتاپ ها هستند و وظیفه دولت درقبال استارتاپ ها براساس اصل سوم اقتصاد مقاومتی تسهیل مسیر ورود به بازار وتقویت رقابت پذیری اقتصاد است.

درحالی که درچند ماهی که پشت سر گذاشتیم شاهد عرض اندام وقدرت نمایی بازیگران سنتی عرصه حمل ونقل بودیم. به صورتی که حتی تحمل ورود یک چهره جدید به رقابت راندارندوبه جای تنظیم خود با فضای رقابتی ودست کشیدن ازانحصار بازار، به رفتارهای سلبی وبرخوردهای غیر اقتصادی بعضاً وحتی سیاسی روی آوردند.

این درحالیست که براساس اصل یکم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ،دولت وهمه نهاد های مربوط موظفند، همه شرایط وامکانات ومنابع رادرجهت توسعه کارآفرینی وفراهم آورندوبا اعمال سیاست های تسهیلی و تشویقی مشارکت آحاد جامعه را درعرصه اقتصاد افزایش دهند.

 

طبق مصوبه مجلس در بودجه 96

سقف معافیت مالیاتی کارمندان دولت و کارکنان بخش خصوصی تعیین شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن علنی، بند الف تبصره ۶ این لایحه را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۳ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶، مبلغ دویست و چهل میلیون (۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و برای سایرین (۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ) در سال تعیین شد.

طبق این مصوبه مجلس، کارکنان دولت با حقوق تا سقف ۲ میلیون تومان در ماه و سایرین (بخش خصوصی) با حقوق تا سقف ۱.۵ میلیون تومان در ماه، از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

به گزارش  امید، در ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم آمده است: تا میزان ۶۰ برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده یک قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت -مصوب ۱۳۷۰-‌درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق تمامی حقوق‌بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع، از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: فارس