رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 29 مهر 1394 - 12:44
  • کد خبر : ۷۶
  • چاپ خبر : مطالبات مهم اقتصادی در نامه مقام معظم رهبری/ از واردات هر گونه کالای مصرفی آمریکایی جداً پرهیز شود
خطاب به رئیس جمهور اعلام شد

مطالبات مهم اقتصادی در نامه مقام معظم رهبری/ از واردات هر گونه کالای مصرفی آمریکایی جداً پرهیز شود

مقام معظم رهبری در نامه‌ای به رئیس جمهور تاکید کردند: رفع تحریم‌ها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران کار لازمی است، لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدی گرفتن و پیگیری همه‌ جانبـه‌ی اقتصاد مقـاومتی میسر نخـواهد شـد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن کامل نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به رئیس‌جمهور در موضوع برجام منتشر شد.

بر اساس این گزارش در متن نامه اگرچه به مباحث مربوط به برجام پرداخته شده ، اما توصیه‌های مهم اقتصادی فصل ختام این نامه بوده و تاکید شده است:

در خاتمه همان‌طور که در جلسات متعدد به آن جناب و دیگر مسئولان دولتی یادآور شده و در جلسات عمومی به مردم عزیزمان گوشزد کرده‌ام، رفع تحریم‌ها هر چند از باب رفع ظلم و احقاق حقوق ملت ایران کار لازمی است، لیکن گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی جز با جدی گرفتن و پیگیری همه‌ جانبـه‌ی اقتصاد مقاومتی میسر نخـواهد شـد. امیـد است که مراقبت شود که این مقصود با جدیت تمام دنبال شود و بخصوص به تقویت تولید ملی توجه ویژه صورت گیرد و نیز مراقبت فرمائید که وضعیت پس از برداشته شدن تحریم‌ها، به واردات بی‌رویه نینجامد، و بخصوص از وارد کردن هرگونه مواد مصرفی از امریکا جداً پرهیز شود.

توفیقات جنابعالی و دیگر دست‌اندرکاران را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۲۹/مهرماه/۹۴

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه